برایان تریسی برای بیش از 1000 شرکت مشورت کرده است و بیش از 5،000،000 نفر را در 5000 گفتگو و سمینار در سراسر ایالات متحده، کانادا و 70 کشور دیگر در سراسر جهان مورد توجه قرار داده است.

برايان تريسي در سال 1994ميلادي متولد شد و دوران نوجواني را در شهرپوموناي كاليفرنيا گذراند در خانه اي كه هرگز پول كافي وجود نداشت!
او می گويد:در آن زمان آرزوی من اين بود كه قبل از سن 30سالگی ميليونر شوم مطمنا خيلی ها  همين آرزو را دارند،با اين حال كه به سن 30 سالگي رسيدم
وضعيت من با سن 20 سالگي تفاوت نداشت ولی ناگهان كاري كردم كه زندگی ام را دگرگون كرد!    من اين سوال را از خودم پرسيدم  كه چرا بعضي ها،از ديگران موفق تر هستند؟

مخصوصا مي خواستم بدانم كه چگونه است كه بعضي ها با دست خالي شروع ميكنند و نهايتا  ميليونر مي شوند؟ اين سوال من را به جستجوی پاسخ هایی وا داشت!من ميليونر هاي خود ساخته را محور اصلي زندگي  قرار دادم،زيرا اين افراد صفات و رفتاری را بروز ميدهند  كه قابل مشاهد و سنجش  است .آن ها با انجام مكرر كارهای مشخص،به نحوی خاص  از مرز جادويي  1 ميليون دلار  مي گذرند.
من ياد گرفتم كه برای به دست آوردن موفقيت های بزرگ بايد به شخص خاصی تبديل شد!
مهم ترين عامل موفقيت پول نيست بلكه تبديل شدن به كسی است كه می تواند چنين ثروتی را بدست آورد،از آن به خوبی بهره ببرد،و ثروتش را افزايش دهند.

ثروت برایان تریسی

برایان تریسی از دبیرستان فارغ التحصیل نشد بلکه او کارگری میکرد، ظرف می شست، چاه می کند و الوار می چیند و سال ها در مزرعه و دامداری کار می کرد،او در ساختمان و کارخانه ها کار میکرد و در آخر به فروش و مدیریت تجارت رو آورد که همانجا، شروع به مطالعه افراد موفق کرد حالا ۲۰ سال به جلو برویم، برایان ۲۲ تجارت در رشته های متفاوت را شروع کرده است.

برایان در طول ۲۰ سال گذشته بيش از ۳۰۰ برنامه ي آموزشي ديداری و شنيداری توليد کرده است که برخي از آنها به بيش از ۲۴ زبان ترجمه شده اند و در بيش از ۳۰ کشور مورد استفاده قرار می گيرند.  برایان ارائه دهنده ی بهترين و پرفروش ترين برنامه هاي آموزش شنيداري در سراسر جهان است.  برنامه هاي آموزشی تصويری برایان تریسی توسط بزرگترين شرکت هاي آمريکا و اروپا استفاده مي شوند.

شروع زندگی کاری برایان تریسی

 • نخستین کاری که بر عهده گرفت شستن ظرف‌ها در یک هتل بود، سپس در یک کارواش به شستن اتومبیل‌ها مشغول شد، پس از آن در یک کارگاه نجاری، و پس از آن هم در یک مزرعه به کارگری پرداخت.

زمانی که به ۲۰ سالگی رسید، در یک کشتی نروژی به فعالیت مشغول شد. و پس از سفرهای خود با کشتی از اقیانوس اطلس تا بریتانیای کبیر، با دوچرخه از فرانسه به اسپانیا سفر کرد.

در آنجا اتومبیلی خریداری کرد و به ژوهانسبورگ سفر کرد؛ و حدود ۲ سال از عمر خودش را در آنجا به کار مشغول شد. سپس دوباره به لندن بازگشت. در سال ۱۹۶۸ بود که از لندن به سنگاپور سفر کرد، و پس از آن به تایلند. و مثل همیشه در آنجا هم دوباره مشغول به کار کارگری شد.

زمانی رسید که برایان دیگر نمی‌توانست کار کارگری بپذیرد، بدین ترتیب به فروشندگی روی آورد. در این شغل، از سود اجناسی که می‌فروخت درصد می‌گرفت. و برای اینکه بتواند امرار معاش کند مجبور بود تا تقریبا تمام روز را کار کند.

زندگی شخصی برایان تریسی

برایان تریسی در سال ۱۹۷۹ با دختری به نام  باربارا ازدواج کرد و صاحب دو فرزند پسر با نام های دیوید و مایکل شد. وی در دو مستند با نام های اسرا ذهن میلیونر های خود ساخته و همه چیز از دست نرفته ایفای نقش کرده است.

مهم ترین قانون برایان تریسی

برایان تریسی میگویند هنگامی توانستم به موفقیت دست پیدا کنم که متوجه شدم تنها کسی که میتواند موفقیت و شکست مرا مشخص کند خودم هستم!

در اولین قدم او تصمیم گرفت تا کار فروش محصولات برند های مختلف را شروع کند در ابتدا کمی در فروش مشکل داشت اما پس از مطالعه و آزمون و خطا و استفاده از تمام آنچه  که در توان داشت  به “مدیر فروش شماره یک” تبدیل شد. پس از تسلط  بر فروش او به مشاغل بزرگتر و بهتر سوق یافت: توسعه املاک و مستغلات، تئوری تجارت، بازاریابی.

او این صنایع را مطالعه کرد و در بسیاری از زمینه ها متخصص شد. سرانجام به مقام مدیر عامل یک شرکت توسعه ۲۶۵ میلیون دلاری رسید.

اهداف بلند او باعث شد تا وی به انجام وظایف مشاورهای سطح بالا که معادل چندین میلیارد دلاراست و همچنین به انجام مشاوره برای شرکت ها، مسئول برنامه ریزی استراتژیک و توسعه سازمانی بپردازد.

نخستین اثر برایان تریسی

اولین کتابی که از برایان تریسی به چاپ رسید کتاب “روانشناسی موفقیت بود” این کتاب در سال ۱۹۸۴ یعنی در ۴۰ سالگی برایان چاپ شد. در این کتاب در خصوص تاثیر ذهن و روان بر موفقیت افراد صحبت شده بود که با استقبال خوبی هم روبرو شد اما این استقبال به حد کتاب “قورباغه ات را قورت بده” نبوده

برخی از جملات برایان تریسی هستند که بسیار معروف و مشهور شده اند:

۱- قبل از آغاز کاری از خودتان سوال کنید که انجام دادن یا ندادن این کار چه اثری می تواند بر زندگی من داشته باشد؟

۲- هیچ شغلی آینده ندارد، آینده را خود شما می سازید پس به دنبال شغل آینده دار نباشید.

۳- شرایط نامناسب مانع پیشرفت شما نمی شود بلکه عدم اعتماد به نفس مانع پیشرفتتان می شود.

۴- خوشبختی واقعی را زمانی تجربه می کنید که شغل حال حاضرتان را دوست داشته باشید، بشناسید و به آن ایمان داشته باشید.

۵- عملکردهای شما باعث ساخت شخصیت شما می شوند.

۶- مشکلات سد راه ما نمی شوند بلکه به ما آموزش می دهند.

۷- بهترین روش پیش بینی کردن آینده ساختن آن است.

۸- هر موفقیت بزرگی نتیجه میلیون ها تلاش کوچک است که کسی به آن ها اهمیتی نمی دهد.

۹- دقت و تمرکز دو رمز عالی عملکردی هستند.

۱۰- داشتن اهداف روشن و از پیش تعیین شده برای موفقیت بسیار ضروری است.

آنقدر برخی از کتاب‌های برایان تریسی معروف و فراگیر شده‌اند که به احتمال خیلی زیاد تابحال اسم تعدادی از آنها را شنیده یا حتی ممکن است آنها را خوانده باشید. چند کتاب مهم او از این قرار است:

 • قورباقه را قورت بده!
 • تمرکز روی هدف
 • ۱۲۰ قانون اساسی برایان تریسی
 • رموز اعتماد به نفس در زندگی و کار
 • فکرتان را عوض کنید تا زندگی‌تان تغییر کند
 • قورباغه‌ات را ببوس!
 • گام‌های طلایی موفقیت
 • روانشناسی فروش
 • ۲۱ رمز موفقیت میلیونرهای خود ساخته
 • تمرین موفقیت در بازار کار
 • و ده‌ها کتاب چاپی و صوتی دیگر…

حرف آخر

شغل برایان تریسی در حوزه ی کسب و کار، خیلی گسترده است! او تجارت های بسیار زیادی را تا کنون راه اندازی کرده است و اکنون وب سایتی بسیار موفق در حوزه ی کسب و کار اینترنتی و بازاریابی اینترنتی دارد. او  نويسنده ی بيش از ۴۰ کتاب پرفروش هست که امروزه توسط سرشناس ترين مؤسسات انتشاراتی سراسر دنيا به چاپ مي رسد. سایت او در حال حاظر بسیار پر بازدیدکننده است و در حال حاضر، به عنوان سخنران و آموزش دهنده ای حرفه ای شناخته ميشود

موفق باشید