زندگی نامه دارن هاردی و موفقیت های او در کار و جامعه

دارن هاردي نويسنده، مربي برجسته موفقيت، مشاور، سخنران و صاحب کسب‌وکار متولد 1 فوريه 1971 در کاليفرنياي آمريکاست. «اثر مرکب» مشهورترين کتاب هاردي است که در فهرست پرفروش‌ترين‌هاي مجله نيويورک‌تايمز قرار دارد. او در طول دوران حرفه‌اي خود 3 شبکه تلويزيوني موفق و بيش از هزاران برنامه تلويزيوني را توليد کرده است. همچنين هاردي به مدت 8 سال ناشر و سردبير مجله موفقيت بود. چنين مشاغلي به دارن کمک کرد تا با داستان موفق‌ترين کارآفرينان و رهبران تجارت جهان از جمله ريچارد برانسون، استيو جابز، ایلان ماسک، جف بزوس، مارک زاکربرگ،و.... آشنا شود.

به اين ترتيب او روش‌ها و استراتژي‌هاي موفق‌ترين افراد را با درس‌ها و تجربيات شخصي‌اش ترکيب کرد تا بتواند الهام‌بخش و مربی ميليون‌ها نفر از مردم دنيا باشد. هدف هاردي توانمندسازي و راهنمايي افراد تأثيرگذار بوده است.

دارن هاردی و زندگی شخصی و خانوادگی او

والدين دارن هاردي زماني که 18 ماهه بود از هم جدا شدند. مادرش سرپرستي او را قبول نکرد؛ بنابراين، دارن با پدرش که همچون گروهبان توپخانه در فيلم «غلاف تمام فلزي» بود زندگي کرد. پدرش قوانين يا محدوديت‌هاي زيادي براي او وضع نمي‌کرد. با اين حال دارن هرگز سراغ مواد مخدر و رفتارهاي پرخطر نرفت و نمرات خوبي کسب مي‌کرد. از نظر خود دارن هاردي اين رفتار پدر «فلسفه و استانداردهاي زندگي کردن» را به او نشان داد. بعد از اينکه از چيزي شکايت مي‌کرد يا فکر مي‌کرد به‌اندازه کافي خوب نيست.

پدرش به او مي‌گفت: «شرايط مهم نيستند. اگر ديگران باهوش‌ترند يا استعداد بيشتري دارند، تو باز هم مي‌تواني پيروز شوي. سخت‌تر تلاش کن، بيشتر درس بخوان و خودت را بيشتر از بقيه تحت‌فشار قرار بده و يک استثنا باش تا موفق شوي.» او به کمک پدرش متوجه شد مي‌تواند به هر چيزي که مي‌خواهد دست پيدا کند و در سن 18 سالگي اولين تجارتش را راه‌اندازي کرد. دارن تا قبل از تولد 19 سالگي به ثروت 6 رقمي رسيد. اين ثروت در طول 5 سال به بيش از 1 ميليون دلار در سال افزايش يافت. با گذشت 30 سال، دارن هنوز هم از فلسفه پدرش پيروي مي‌کند. او زندگي شخصي‌اش را با مخاطبان به اشتراک مي‌گذارد تا به آن‌ها نشان دهد هر کس مي‌تواند ضعف‌هاي گذشته را به فرصت‌هاي بزرگ تبديل کند و به موفقيت دست يابد.

زندگی شخصی دارن هاردی

آغاز زندگی مشترک وی به سال ۲۰۰۱ بر می‌گردد؛ زمانی که با جورجیا ازدواج کرد. ناگفته نماند جورجیا نقش پررنگی در افزایش جذابیت زندگینامه دارن هاردی ایفا می‌کند. وی در حال حاضر در فلوریدا در حال زندگی است.

مجله موفقیت

مجله موفقیت در سال 1897 توسط اوریسون سوئت ماردن نویسنده انگیزشی و الهام بخش آمریکایی تاسیس شد. اولین کتاب اوریسون سوئت به نام “حرکت به جلو” فورا به یکی از پر فروش ترین کتاب ها تبدیل شد.

این مجله در سال 2007 توسط VideoPlus L.P خریداری شد. این مجله درباره خودسازی مشاوره های تجاری توسط افراد موفق و کارآفرینان است. در سال 2007 دارن هاردی ناشر مجله موفقیت شد.

دارن در سال 2015 اعلام کرد که قصد دارد مجله را ترک کند تا وارد فعالیت های جدید شود. روبی نیول لنگر رئیس NSA درباره دارن گفت:

«دارن که در دهه گذشته به عنوان ناشر و ویراستار مجله موفقیت فعالیت میکرد ، موفقیت های بسیار زیادی را در این صنعت به وجود آورده است.»

نقش جیم ران در زندگی دارن هاردی

دارن هاردی می گوید برای ملاقات یکی از مشتریان به سمیناری رفت که مجبور بود تا آخر در آنجا منتظر بماند تا در نهایت شخص مورد نظرش را ملاقات کند.

اما سخنران آن سمینار کسی نبود جز جیم ران افسانه ای که یکی از تاثیر گذارترین سخنرانان انگیزشی در تاریخ آمریکا می باشد و افراد زیادی تحت تاثیر آموزش های او به موفقیت های زیادی رسیده اند.

سخنان جیم ران در آن سمینار چنان تاثیری بر دارن هاردی داشت که او همواره از جیم ران به عنوان فردی تاثیر گذار در زندگی شخصی و کاری خود نام می برد و از آن به بعد همواره با او در ارتباط بوده است.

دارن هاردی می گويد:

در زندگي کنترل دو چيز کاملاً در دست ماست. اولين مورد انتخاب و دومين مورد،توجه است.وقتي ذهن ما به نکات مثبت توجه کند باور ما درست است و مي توانيم به اهداف خودمان برسيم.در زندگي با انتخاب هايي مواجه هستيم.به سمت اهدافمان حرکت کنيم يا اينکه بنشينيم و در حسرت آنها باشيم.

سخنان محبوب دارن هاردی

سخنان دارن هاردی می تواند برای شما یک معجزه به ارمغان بیاورید. سخنان هاردی اغلب مورد استقبال مردم قرار می گیرد و مردم از سخنان او به عنوان یک درس بزرگ استفاده می کنند در اینجا ۱۳ نقل و قول از دارن هاردی که بسیار بسیار در نزد مردم محبوب است را برای شما نوشته ایم.

 • آنچه توجه شما را به خود جذب می کند، زندگی شما را نیز کنترل می کند.
 • کنترل کردن دو چیز می تواند زندگیتان را متحول کند: نگرش و اقدامات
 • اگر نمی توانید رویاها و اهداف خود را به دست بیاورید پس بهانه نیاورید زیرا مقصر اصلی خودتان هستید.
 • با کسانی که نمی توانید با آنها آینده خوبی داشته باشید؛ با آنها گذشته نسازید.
 • هدف بی نیازی نیست. هدف این است که ثروتمند شوید.
 • دانش شما را بی نیاز می کند، اما تنها اقدام به آن است که شما را ثروتمند میکند.
 • نترسید شگفت انگیز باشید.
 • موفقیت زمانی اتفاق می افتد که افکار و سخنان و اعمال شما یکی باشد.
 • رقیب اصلی شما دیگران نیستند. رقیبت اصلی شماخودتان ها هستید.
 • آرزو نکن آسان تر باشد؛ آرزو کن بهتر شود.
 • جای زباله در زباله دان است. با افکار پوچ سر خود را به یک سطل زباله دان تبدیل نکنید.
 • مردم شکست خورده در مورد مشکلات صحبت می کنند. افراد ثروتمند در مورد ایده ها و اهدافشان صحبت می کنند. گفتگوی شما سرنوشت شما را انتخاب می کند.
 • شما نمی توانید به عقب برگردید و یک شروع جدید ایجاد کنید، اما امروز می توانید یک پایان جدید ایجاد کنید.
 • بخشیدن به دیگران بزرگترین هدیه است که می توانید به خود بدهید.
 • همه می توانند چیزی را شروع کند. اما افراد کمی می توانند به پایان برسد. 

پرفروش‌ترین کتاب‌های دارن هاردی:
اثر مرکب
کارآفرین به سبک ترن هوایی
دیوانگان ثروت ساز
قطار سرعت به سوی ثروت
امسال تکرار نخواهد شد
کارآفرینی به روش دارن هاردی

منابع:ذهن ایده آل،جادوی باور،نگرش نیک،آی موفقیت،ویکی روان