خانواده

نام کامل اش دونالد جان ترامپ (Donald John Trump) متولد 23 خرداد 1325 در منطقه کویینز کلان شهر نیویورک بعنوان فرزند چهارم از پنج فرزند خانواده می باشد

دو برادر و دو خواهر دارد و پدرش فردریک؛ املاک دار و اصالتا اهل آلمان و مادرش مری ان مک ‌لئود از مهاجرین اسکاتلندی می باشد

تحصیلات

ترامپ دو سال در دانشگاه فوردهام در برانکس تحصیل کرد و سپس به مدرسه وارتون دانشگاه پنسیلوانیا، منتقل شد، زیرا وارتون دارای یکی از تنها دانشکده‌های مطالعات املاک در دانشگاه‌های آمریکا بود. او در سال ۱۹۶۸ با مدرک کارشناسی در اقتصاد فارغالتحصیل شد.

ازدواج اول

ترامپ در سال 1977 وقتی 31 ساله بود با مدل 28 ساله اهل جمهوری چک ، ایوانا ازدواج کرد و او را نایب رئیس طراحی داخلی سازمانش منصوب کرد.

با وجود اینکه این زوج صاحب سه فرزند شدند اما سال 1990 شایعه رابطه دونالد با دختری بنام مارلا میپلز رابطه این زوج را بهم ریخت تا اینکه بعد از 14 سال از هم جدا شدند

ایونکا دختر این زوج می باشد

ازدواج دوم

ترامپ دو سال بعد از طلاق وقتی 50 ساله بود با همان دختری که شایعه ارتباط با او باعث طلاق از همسرش شده بود ازدواج کرد، مارلا میپل بازیگر و ستاره 30 ساله تلویزیون آمریکا بود

این زوج صاحب دختری بنما تیفانی شدند اما این زندگی هم 6 سال بیشتر دوام نیاورد تا اینکه در سال 1998 ترامپ وارد ارتباط با یک مدل بنام ملانیا شد و یکسال بعد از همسر دوم خود طلاق گرفت

سرپرستی دخترش را نیز همسرش مارلا برعهده گرفت

ازدواج سوم

ترامپ برای سوم در سال 1998 وقتی 52 ساله بود با ملانیکا کناوس مدل 28 ساله اهل اسلوونی وارد رابطه شد تا اینکه در سال 2005 وقتی 59 ساله بود با او ازدواج کرد

هیلاری کیلینتون از مهمانان ترامپ در جشن عروسی این زوج بود، یکسال بعد از این ازدواج ملانیا توانست تابعیت کشور آمریکا را گرفته و پنجمین فرزند ترامپ را بدنیا بیاورد

دونالد ترامپ در دهه 1980 راه خود را برای رسیدن به موفقیت پیدا کرد

ترامپ جوان نخستین شهرت خود را در سال 1973 به دست آورد. در این هنگام سازمان ترامپ به دلیل سیاست های اجاره‌ ای تبعیض‌ آمیز با یک پرونده قضائی فدرال رو به رو شده بود. وی همچنین یک بار دیگر مجبور به دفاع از خود در برابر دولت شد.  زیرا به اتهامات نادرست و تبعیض آمیز متهم شده بود. در نهایت ترامپ مجبور شد اعلام کند که از مستأجران اقلیت استقبال می کند. با این حال دونالد اصرار داشت که این دادخواست بدون هیچ گونه اعتراف به جرایم حل و فصل شده است.

زمانی که فرد روزبه روز پیر تر می شد، دونالد با خوشحالی، فرصتی برای تبدیل کردن برند ترامپ به یک برند تاثیر گذار در املاک و مستقلات منهتن به دست می آورد. وی در سال 1980 هتل قدیمی کومودور در خیابان۴۲ را به هتل گرند هایت تبدیل کرد. وی همچنین در همان سال ساخت و ساز برج ترامپ را آغاز کرد که به خانه اصلی او تبدیل شد.

در اواسط دهه 1980 به نظر می ‌رسید که ترامپ رویاهای بلند پروازانه خود را تحقق بخشیده است. او دسترسی خود به کازینوهای آتلانتیک سیتی را گسترش داد. همچنین با درست کردن کشتی در بازسازی پارک مرکزی وولمن ریینک قدرت چشمگیری از خود نشان داد. وی در این زمان پدر دون جنیور، ایوانکا و اریک و همسر مدل قبلی اهل چک خود بود. همچنین او در این سال توانست صاحب کاخ زمستانی صد اتاق خوابه در فلوریدا شود. بدین صورت شهرت جهانی ترامپ در حال شکل گرفتن بود.

برج ترامپ

برج ترامپ -یک آسمان خراش با کاربری مختلط ۵۸ طبقه در شماره ۷۲۵ خیابان پنجم (منهتن) در میدتاون منهتن، نیویورک- توسط ترامپ و شرکت اطمینان زندگی منصفانه ساخته شد و توسط در اسکات معمار شرکت سوئنکی هیدن کانل طراحی شد. امروزه ترامپ تنها مالک آن است.

برندینگ و لایسنسینگ ترامپ

ترامپ جدا از کارهای سنتی اش در زمینهٔ املاک، هتلداری و صنایع تفریحی نام و برند ترامپ را در دیگر صنایع و محصولات تثبیت کرده است. ترامپ در بازاریابی نام ترامپ بر شمار زیادی از محصولات از جمله ترامپ فایننشال (ذر زمینه مرتگج)، فروش و اجاره ترامپ (فروش مسکن)، رستوران‌های ترامپ، بوفه ترامپ، تهیه غذای ترامپ، بستنی پارلر ترامپ، گوترامپ، مجموعه امضای ترامپ، عطر دونالد ترامپ (۲۰۰۴) گلف ترامپ، مجله ترامپ، شکلات ترامپ، خانه ترامپ، تولیدات ترامپ، مؤسسه ترامپ، کارت بازی ترامپ، غول املاک ترامپ (بازی شبیه‌سازی کسب و کار)، کتاب‌های ترامپ، مدیریت مانکن ترامپ، شاتل ترامپ، یخ ترامپ، مرتگچ ترامپ، ودکای ترامپ و استیک‌های ترامپ. علاوه بر این گزارش شده ترامپ برای هر ارائهٔ یک ساعته دورهٔ آموزشی ۱٫۵ میلیون دلار دریافت می‌کند.

فوربز در سال ۲۰۱۱، ارزش ارزش براند ترامپ را ۲۰۰ میلیون دلار تخمین زد. ترامپ این ارزش گذاری را قبول ندارد و می‌گوید برند او در حدود ۳ میلیارد دلار ارزش دارد. بسیاری از ساختمان سازان برای بازاریابی خود نام ترامپ را بر اموالشان می‌گذارند. به این دلیل، ترامپ مالک بسیاری از ساختمان‌هایی که نام وی را بر خود دارند، نیست.

سرمایه‌گذاری

در سال ۲۰۱۱ ترامپ پس از ناامید شدن از بازار املاک آمریکا به بازار بورس نیویورک حمله برد و سهام هایی از جمله در بنک آو آمریکا، سیتی‌گروپ، کاترپیلار، اینتل، جانسون و جانسون، پروکتر اند گمبل و فیسبوک را خرید. او هنگام فروش سهام در سال ۲۰۱۴، ۲۷ میلیون دلار سود کرد و از ۴۵ سهامی که خرید ۴۰ تایشان سودده بودند.

از تلویزیون تا رسیدن به کاخ سفید

همراه با موفقیت های تجاری، توجه ترامپ برای روی آوردن به بستر جدیدی از قدرت جلب شد. تا سال 2011 او به طور مرتب در فاکس نیوز حضور مییافت و خود را به عنوان مخالف باراک اوباما و منتقد وی معرفی می کرد. اگرچه نامزدی او در انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 رد شد اما ترامپ همچنان به حضور خود در مجامع محافظه کار ادامه داد. او به طور علنی نامزدی میت رامنی جمهوری خواه را تأیید و روابطی را در سیاست های جناح راست برقرار کرد. این روابط از ریینز پریبوس رییس RNC، تا چهره های افراطی تری مانند بنیانگذار وبسایت خبری برایتبارت، استیو بنن را شامل می شد.

در شانزدهم ژوئن سال 2015، ترامپ در لابی برج ترامپ به همراه همسر و فرزندان خود ظاهر شد تا به طور رسمی نامزدی انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 خود را اعلام کند. در انتخابات سال 2016 او به عنوان چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا انتخاب شد.

0 تا 100 کسب درآمد از تلگرام