بی شک اگر سری به شبکه اینستاگرام زده باشید و به دنیای ماشین نیز علاقمند باشید باید مانی خوشبین را بشناسید. کلکسیونر ایرانی تبار که در حال حاضر به عنوان یک مهاجر در لس آنجلس کالیفرنیا زندگی می کند.

مانی خوشبین اگرچه در حال حاضر یکی از کلکسیونرهای مطرح جهانی به عنوان یک ایرانی شناخته می شود، پیشینه سختی داشته و به آسانی ثروت بزرگ فعلی خود را بدست نیاورده است. ثروتی که از گذشته ای سخت بدست آمده و خود نیز به این موضوع توجه ویژه ای داشته است. گذشته ای که هیچ فردی تصور نمیکرد خوشبین را در حال حاضر به یک میلیارد تمام عیار تبدیل کند.

خوشبین در فضای مجازی بخصوص اینستاگرام حضور پررنگی داشته و از دلایل معروفیت خود را این شبکه می داند. او علاقه بسیاری به فضای مجازی داشته و آن را یکی از بهترین راه های تماس با جهان پیرامون می داند. اگر به صفحه شخصی اینستاگرام آن مراجعه کنید متوجه Never Give Up یا هرگز تسلیم نشو خواهید شد. جمله ای که وی همیشه آن را به کار گرفته و در نهایت به موفقیتی بزرگ دست پیدا کرده که بسیاری در رویای خود آن را می پروراند.

مهاجرت به آمریکا

این مرد موفق یک ایرانی مقیم آمریکا می‌باشد که توانسته است با استفاده از راهکار‌های مختلف، موفقیت در کسب و کار و در نتیجه موفقیت در تمامی بخش‌های زندگی را برای خود به ارمغان بیاورد. مانی در سن 14 سالگی همراه با پدر و سه خواهر و برادر خود برای زندگی بهتر به آمریکا مهاجرت کردند و در آنجا پناهندگی گرفتند. ایشان در خاطرات خود بازگو می‌کنند ، هنگامی که در آمریکا بودند به دلیل اینکه پول کافی برای اجاره و تهیه خانه را نداشتند چند ماهی را در ماشین استیشن خود زندگی کردند. او در ابتدا زمانی که وارد آمریکا شد با مشکلات مختلفی روبرو شد و به دلیل اینکه نمی‌توانست به خوبی به زبان انگلیسی صحبت کند در امر ارتباط با دیگران بسیار ضعیف عمل می‌کرد. او همچنین به خاطر اینکه یک خاورمیانه‌ای بود در بعضی مواقع مورد آزار و اذیت های نژاد پرستانه قرار می‌گرفت. اما تمامی این مشکلات باعث نشد تا مانی خوشبین نسبت به آینده نا امید شود.

اولین کار

بعد از اینکه وارد آمریکا شد در سن 14 سالگی علاوه بر اینکه مشغول به تحصیل بود دست به شروع کاری زد تا بتواند از این طریق به کسب درآمد بپردازد و از پس هزینه‌های مختلف خود برآید. به همین خاطر در این سن در پشت خانه خودشان به فروش کالا‌های دست دوم می‌پرداخت و توانست از این طریق مقدار پولی را نیز پس انداز کند. مانی علاقه بسیار زیادی به پس انداز کردن پول داشت، به همین دلیل ایشان از همان اول راه شروع کرد به سنت به سنت درآمد خود را پس انداز کردن. البته او در فروش کالا‌های دست دوم تجربه زیادی را به دست آورد که بعد ها در مسیر موفقیت به او کمک بسیار زیادی کرد.

شغل رسمی مانی خوشبین

مانی بعد از اولین کار موفق شد تا در سن 16 سالگی برای اولین بار در فروشگاه کی مارکت kmart مشغول به فعالیت شود تا بتواند اولین درآمد خود را به دست بیاورد. او در این کار مسئول خدمات و محوطه پارکینگ بود و به جمع آوری سبد‌های خرید دیگران می‌پرداخت. او برای این کار ساعتی 3 دلار و 15 سنت حقوق دریافت می‌کرد که بنا به دلایل رفتاری خود او تمام این حقوق را پس انداز می‌کرد. او در این کار از خود قابلیت های بسیار زیادی نشان داد و در مدت یک سال 4 مرتبه به عنوان کارمند نمونه انتخاب شد. او در همان سال اول فعالیت در فروشگاه کی مارکت به عنوان دستیار معاون فروش انتخاب شد و بعدها به عنوان معاون فروش کالا های ورزشی منسوب شد.

ورود به بازار املاک

مانی خوشبین با اندک سرمایه ای که داشت در سال ۱۹۹۲ مجوز املاک خود را به دست آورد. او برای یک شرکت وام مسکن به عنوان کارشناس وام مشغول به کار شد. بعد از ۶ ماه کار و تلاش او توانست شرکت شخصی حقوقی و وام مسکن خود را تاسیس کند تا بتواند در املاک مشکل حقوقی دار و املاکی سرمایه گذاری کند.

در طی این مدت با چالش‌های زیادی هم مواجه شد. همین تلاش و پشتکارش باعث شد تا در حال حاضر به یکی از میلیاردرهای آمریکا تبدیل شود.

اکنون مانی خوشبنی چندین شرکت بسیار بزرگ در زمینه کسب و کار دارد. به عنوان یک کارآفرین موفق شناخته شده است و  شخصا بر تمام پروسه های شرکت خود نظارت میکند. 

زندگی شخصی

 مانی علاوه بر داشتن شرکت‌های املاک خوشبین، در امور کاری دیگر نیز مشغول به فعالیت می‌باشد. او دارای یک خانه چند میلیون دلاری در بورلی‌هیلز می‌باشد که همراه با خانواده خود در آنجا مشغول به زندگی می‌باشد. این فرد موفق و ثروتمند دارای دو فرزند از همسر خود لیلا میلانی بازیگر و مدل معروف می‌باشد.

مانی خوشبین در اینستاگرام

او در اینستاگرام عکس هایی از زندگی به همراه خانواده اش ، زندگی لاکچری کنار خودروها و املاک فوق لاکچری اش به اشتراک مي گذارد ، او عاشق سیگار برگ اســت و هر چند وقت یکبار هم شعاری درباره این کـــه از رویاهایتان نترسید به اشتراک مي گذارد.


موفق باشید