بیندیشید و ثروتمند شوید

این کتاب که توسط ناپلئون هیل ، محبوب‌ترین نویسنده انگیزشی آمریکا نوشته شده است، یکی از مهم‌ترین کتاب‌ها در زمینه روانشناسی موفقیت است. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، حاصل ۲۵ سال تحقیق و مطالعه ناپلئون هیل در این زمینه است. وی با این هدف که دریابد چگونه ثروتمندان به این مرحله از زندگی خود رسیده‌اند، با بیش از ۵۰۰ نفر از مؤثرترین زن و مرد در زمان خود مصاحبه انجام داد. در نهایت وی به این نتیجه رسید که که اگر بتوانیم مثل ثروتمندان فکر کنیم، می‌توانیم مثل آنها رفتار کنیم. در این کتاب شما با سیزده قدم ساده که فرمول هیل را تشکیل می‌دهد، آشنا می‌شوید. با شناخت و به ‌کارگیری این فرمول‌ها می توانید زندگی خود را تغییر داده، به اهداف‌تان برسید و خود نیز فردی موفق و ثروتمند باشید.

پدر پولدار، پدر فقیر

اگر بگوییم این کتاب یکی از پر سروصداترین کتاب‌های چند سال اخیر بوده است، اغراق نکرده‌ایم. رابرت کیوساکی در این کتاب نشان داده است که این افکار انسان‌ها هستند که باعث تغییر زندگی‌شان می‌شوند. در زیر بخشی از خلاصه کتاب پدر پولدار، پدر فقیر را با هم بخوانیم:

بخوانید:زندگی نامه رابرت کیوساکی

(( هر انسانی برای چیزهایی ارزش قائل است. آن چیزها به دلیل احساسات انسانی مانند ترس و طمع بهای مشخصی دارند. در ابتدا، ترس از بی پول ماندن ما را به سخت کار کردن سوق می‌دهد و بعد از آن که اولین چک حقوق‌مان را دریافت کردیم، حرص و آزمندی ما در مورد تمام چیزهای شگفت انگیزی که با آن پول می‌توانیم بخریم در فکرمان شروع می‌شود. به این ترتیب الگویی برای ما شکل می‌گیرد: بیدار شدن، سر کار رفتن، پرداخت صورت حساب‌ها ، بیدار شدن، سر کار رفتن، پرداخت صورت حساب‌ها. از اینجا به بعد زندگی انسان‌ها برای همیشه بر اساس ۲ احساس ترس و طمع به جلو رانده می‌شود. این همان چیزی است که “سگ دو زدن ” نامیده می‌شود )).

کتاب اثر مرکب

اثر مرکب، اثری فوق‌العاده برای معرفی به عنوان کتاب روانشناسی موفقیت است. دارن هاردی نویسنده این کتاب به بیان اهمیت تصمیمات کوچک پرداخته است. وی نشان داده است که چگونه این تصمیمات بر زندگی ما تأثیر می‌گذارند. درن هاردی نیز بر این موضوع تأکید دارد که تغییر عادات باعث می‌شود تا زندگی موفق‌تر و شادتری داشته باشیم. دارن هاردی قبول دارد که موفقیت یک شبه اتفاق نمی‌افتد اما از طرفی باور دارد که پیشرفت تدریجی و صبوری شما است که باعث می‌شود به خواسته‌هایتان برسید.

بخوانید:زندگی نامه دارن هاردی(نویسنده کتاب اثر مرکب)

 ثروتمندترین مرد بابل

ثروتمندترین مرد بابل کتابی در زمینه هوش مالی است که با روایت‌هایی داستانی از بابل، به صورتی جذاب آموزش‌های مختلفی در زمینه هوش مالی در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد. در کتاب به شما آموزش‌ها و توصیه‌های مهمی داشته می‌شود. به عنوان مثال شما در این کتاب فرا خواهید گرفت که چطور با جمع‌کردن پول‌هایی هرچند ناچیز می‌توان ثروت خوبی به دست آورد. ثروتمندترین مرد بابل به شما مدیریت امور مالی زندگی، کیفیت برنامه‌ریزی‌های اقتصادی و روندهای کسب ثروت را یاد خواهد داد.

 کتاب عادت‌های اتمی

کتاب عادت‌های اتمی یکی از پر فروشترین کتاب‌ های موفقیت است. نویسنده این کتاب جیمز کلیر است. موضوع این کتاب درباره عادت‌ های انسان است. عادت‌ ها همان کارهایی هستند که به صورت روتین انجام می‌ شود. روانشناسی موفقیت بیان می ‌کند که عادت‌ ها بر روند زندگی انسان  تاثیرگذار هستند. نویسنده کتاب معتقد است دست آوردهای شما در آینده، حاصل عادت ‌های امروزتان می ‌باشد. تغییرعادت ‌ها در بازه زمانی طولانی نتیجه بخش خواهند بود و برای اینکه تغییرات معنادار حس شوند باید عادت‌ ها  به قدر کافی پا برجا بمانند. به طور کلی موفقیت‌ های فردا نتیجه اقدامات فعلی است. با این توضیحات راه حل رسیدن به موفقیت این است که عادت‌های بد را ترک و عادت‌های خوب را تقویت کنیم. انجام این کار در ظاهر دشوار است ولی با راه ‌های پیشنهادی جیمز کلیر در کتاب عادت‌های اتمی ممکن می ‌شود.

کتاب مهار ناشدنی

از نقاط مثبت و تاثیر گذار این کتاب، نویسنده آن است. نیک وی آچیچ نویسنده کتاب مهار ناشدنی، از هنگام تولد بدون دست و پا بود ولی اکنون وی یکی از برترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود. این کتاب تاثیرگذار در زمینه موفقیت برای همه افرادی  که غافل از نیروی درونی خود هستند مناسب است. خود انسان قبل از هر کسی خودش را از رسیدن به موفقیت دلسرد می ‌کند. دلیل این امر، تکرار کلمه نمی ‌توانم در طول زندگی است. این درحالی است که انسان قادر است با هدفگذاری زندگی خود را با میل خودش تغییر دهد. نیک در این کتاب بیان می‌ کند که هیچ موفقیتی بدون تلاش به دست نمی آید. همچنین این نویسنده معتقد است در هنگام رو به شدن با سختی ‌های زندگی، شخصیت انسان شکل می‌گیرد و ایمان و توان آن آزموده می‌ شود.

کتاب جرات داشته باش

روانشناسان معتقد هستند یکی از موانع رسیدن به موفقیت کمبود اعتماد به نفس است. کمبود اعتماد به نفس در زندگی، شما را از رسیدن به جایگاهی که شایستگی آن را دارید باز می ‌دارد. این کمبود اعتماد به نفس، مانند صدای پنهانی است که به طور مداوم از نتوانستن‌ها سخن می‌گوید و حاصل آن احساس اضطراب است. به طور کلی موفق شدن جرات می خواهد. شما برای رسیدن به هدف باید جرات قدم گذاشتن در راهی که قبلا طی نکرده اید را داشته باشید. دکتر فردیک فانژه نویسنده کتاب جرات داشته باش، برای درمان کمبود اعتماد به نفس تکنیک‌ های بسیار مفیدی را معرفی می ‌کند. این نویسنده درابتدا درباره نشانه ‌ها و علت‌ های کمبود اعتماد به نفس صحبت می‌ کند. نویسنده کتاب جرات داشته باش به صورت کاملا ساده و قابل فهم به سوالات ممکن درباره اعتماد به نفس پاسخ می ‌دهد.

كتاب قورباغه را قورت بده

اگر سبك فكری برایان تریسی را شناخته باشید، او فردیست كه شما را با مدیرت زمان و انرژی آشنا می كند تا از این طریق بتوانید بر روی اهداف خود متمركز شوید. او اعتقاد دارد اگر می خواهید از ابتدای روز به انجام كارهای خود بپردازید،‌ ابتدا به سراغ سخت ترین آنها بروید. این كار برای اغلب افراد آنقدر سخت است كه آنر ابه خوردن قورباغه تشبیه می كنند.

اگر بتوانید چنین قدم بزرگی را در زندگی برداید و عادات مثبت بسازید، اكثر كارهای سخت و زمانبر را به دقيقه 90 موكول نكرده و به موفقیت های بیشماری می رسيد. او اظهار می كند برای انجام كارها به سه آیتم نیاز دارید:

تصمیم گیری

اراده

انظباط

اگر بتوانید كارهای خود را از روز قبل برنامه ریزی كنید و پيامد كارها را در نظر بگیرید و روی اهداف اصلی متمركز شوید،‌ به نظم شخصی دست خواهید یافت كه شما را از سایرین متمایز می كند.

او اعتقاد دارد گاهی اوقات باید خودتان را تحت فشار بگذارید تا توانمندی هایتان نمایان شود.